Novinky
Nově coursing!

Tyto tréninky má na starost výcvikář Josef Doubrava

více
Otevřen cvičák!

Těšíme se opět na Vás!!!

více

lektor: Aneta Šemrová

Úvod Flyball

Co je to Flyball? Velmi temperamentní kolektivní psí sport, jenž je určen pro týmově smýšlející psovody a psy bez rozlišení rasy, velikosti či původu. Jedná se o štafetový běh čtyř psů na dvou stejných dráhách, které jsou tvořeny ze čtyř skokových překážek a flyballového boxu. Cílem je v čtyřčlenném týmu překonat skokové překážky ve správném pořadí, spustit mechaniku boxu naskočením na box, odebrat míček a zpět s míčkem překonat skokové překážky. Psi se střídají na startovní/cílové čáre. Vyhrává tým, jehož poslední člen protne cílovou čáru jako první a celý tým překonal dráhu bez chyb dle platných flyballových pravidel.

Jak začínáme trénovat?

Předpokladem pro absolvování tréninku je uzavřený kurz poslušnosti pro začátečníky. Seznamujeme psa s různými druhy hraček a vytváříme pravidlo aportu a sprintu. Začínáme s první skokovou překážkou a přípravou na nácvik otočky. Pokračujeme bezprostředním kontaktem jednotlivých psů při pohybu na dráze.

Co nás čeká dál?

V dalších lekcích začínáme spojovat skokové překážky, trénujeme otočku na cvičné desce a postupně přecházíme na flyballový box. Spojujeme jednotlivé psy a psovody v tým.

Co potřebujeme na trénink? Oblíbenou tahací hračku, pamlsky, postroj, který nebude bránit v pohybu psa, krátké vodítko.

Jak probíhají jednotlivé tréninky?

Trénink je nutné si rezervovat na stránce https://www.nextrakaplice.cz/rezervace-treninku/.

Trénink trvá 1,5 hod. s min. účastí 3 psovodů a psů za cenu 50,- Kč/trénink.

 

Výcvikář: Aneta Nováková 

Zaměření: flyball

Kontakt: 724 358 927, 14.8@seznam.cz